Jessica Cruz
Autor Wiadomość
 Karen Beecher 


Informacje
Imię i nazwisko: Karen Beecher
Wiek: 20
Multikonta: Nie planuję
Karta Postaci: Klik
Relacje: Klik
Wysłany: 2019-06-10, 13:58   Jessica CruzImię i nazwisko: Jessica Cruz
Pseudonim: Green Lantern
Rasa: Człowiek
Miasto: Metropolis
Wiek: 21
Grupa: Bohaterowie

Wygląd:
Jak chodzi o swój wizerunek Jessica byłą zielona latarnią, na długo przed tym zanim zyskała pierścień. Aktywistka jak chodzi o sprawy związane z ochrona przyrody, swoje poglądy dość demonstracyjnie ukazuje w samym sposobie ubierania się, gdzie dominującymi kolorami są seledynowy, pistacjowy, limonkowy, miętowy morski i inne wariacje zieleni, które to idealnie komponują się z jej długimi brązowymi włosami i oczami w tym samym kolorze. To właśnie włosy i szczery uśmiech są jej największymi atutami, którymi bohaterka mogłaby przykuwać uwagę przechodniów. Jess jest wyjątkowo smukłą, wysoką dziewczyną, która wciąż przypomina nastolatkę w okresie dojrzewania. Niewielkie piersi i ledwo zarysowana talia ukryte pod luźnymi ubraniami raczej nie dodają jej kobiecości.
Dziewczyna ma ciemną, typowo latynoską karnacje skóry. Preferuje długie suknie i swobodne bluzki, choć czasem, zwłaszcza w pracy, gdy dane jest jej wcielić się w operatora kamery, wkłada też spodnie. Jak chodzi o dodatki najchętniej wybiera te które kojarzą się z ekologią.

Charakter:
Jessica nie jest dobrym materiałem na bohatera, a fakt ze pierścień zielonej latarni trafił właśnie w jej ręce może być dowodem iż artefakt ten w swoich wyborach wcale nie jest nieomylny. Przede wszystkim dziewczyna jest pacyfistką. Uważa iż walka nie jest żadnym rozwiązaniem, a wszelkie sporne sprawy powinny być rozstrzygane przy pomocy dialogu. Nawet przyparta do mury, Jess zawsze będzie koncentrowała się na obronie i poszukiwaniu wyjścia z sytuacji bez konieczności użycia siły. Stosowanie przemocy nie przychodzi jej łatwo choć ta zasada ma jeden wyjątek, a mianowicie nie tyczy się osób umyślnie działających na szkodę planety.
Dziewczyna jest wyczulona na każdy przejaw zaśmiecania. Potrafi wszcząć awanturę za sprawą papierka rzuconego na ziemię. Aktywnie bierze udział w każdej możliwej pikiecie dotyczącej ochrony przyrody. Nie jada mięsa, nie toleruje używania plastików, irytują ją mechaniczne pojazdy wydobywające z siebie spaliny, bojkotuje fabryki, przemysł i wszelkiej maści trucicieli, jednocześnie starając się przeforsować w swojej redakcji możliwie jak najwięcej tematów związanych z ekologią i oczernieniem tych którzy niszczą bogactwo Ziemi.
Bezkompromisowy charakter jak chodzi o tematy ekologiczne sprawia iż Jessica ma problemy z nawiązywaniem znajomości, zwłaszcza gdy w grę wchodzi osoba o zupełnie innych poglądach. W takich przypadkach proces wspólnego docierania się może być długi i bolesny, za to gdy ostatecznie ów ktoś zostanie przez dziewczynę zaakceptowany, zyska w niej szczera i oddaną przyjaciółkę, mogącą stanowić oparcie w niejednym dylemacie. Choć z dużym prawdopodobieństwem można założyć ze to raczej przyszła dziennikarka będzie tą strona która częściej zgłosi się o moralną pomoc.
Choć sama Jess bardzo ceni sobie bohaterów i role jaka pełnią oni w społeczeństwie, dziewczyna nigdy nie chciała być jedną z nich, a to dlatego iż z natury jest nad wyraz bojaźliwa. Łatwo ją przestraszyć i sprowokować do ucieczki. Wystarczy odrobina ciemności, jakieś złowrogie dźwięki, umykające cienie, niewytłumaczalne zjawiska, czy postacie o ponurych kształtach, by Jess czuła się niepewnie. Przeraża ją wszystko co obce, nieznane i zagadkowe, co biorąc pod uwagę pracę w redakcji dziennikarskiej, której solą jest odkrywanie tajemnic otulających miasto, stanowi spory problem na drodze do zawodowej kariery. Dodatkowo pewności siebie nie dodaje jej dość wybujała wyobraźnia, za sprawą której nawet najdrobniejszy szept wydaje się czyhającym w ukryciu po potworem.

Umiejętności:

Kreatywność i wyobraźnia – w zasadzie chyba wszystko sprowadza się do tego iż Zielona Latarnia jest tak silna jak duża jest pomysłowość osoby noszącej pierścień,
Dobra pamięć i umiejętność szybkiego pisania – podstawa w pracy dziennikarskiej
Zdolności analityczne – być może pod tym względem wciąż pozostaje daleko za Lois ale stara się jak może by doścignąć swoją idolkę,
Koordynacja ruchowa – zdolność wrodzona, choc Jess rzadko ćwiczy i nie uprawia żadnego sportu
Umiejętność przetrwania w trudnych warunkach – tu pomaga duża wiedza w zakresie botaniki i prawideł klimatu. Dziewczyna zna się na roślinach. Wie które mogą ja uleczyć, a z których można zrobić sałatkę (poza mięsem zje praktycznie wszystko).
Uzdolnienia artystyczne w kierunku malarstwa
Łatwość irytowania Hala Jordana.

Moce: Nie posiada

Słabe strony:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Broń:

Przerzucam tu wszystkie informacje na temat pierścienia z karty Hala Jordana, z zaznaczeniem iż Jess jest obecnie na etapie odkrywania możliwości jakie daje jej posiadanie takiej broni, w związku z czym, w jej przypadku poszczególne funkcjonalności mogą przynieść efekt zgoła przeciwny od oczekiwanego, lub w ogóle nie powodować żadnych skutków.
Quote:
Cytat:
Projekcja energii: Pierścień może być wykorzystywany do strzelania pociskami energii wprost z niego, lub z wytworzonych konstrukcji świetlnych. Są to napędzane siłą woli użytkownika pojedyncze „pestki” lub ciągłe wiązki światła, które w kontakcie z inną płaszczyzną wybuchają lub ją przecinają. W przypadku strzelania z konkretnej broni ich moc nie musi być adekwatna do wybranego modelu znanej technologii.
Moc ochronna: Pierścień jest zdolny do tworzenia pól siłowych o różnych rozmiarach i kształtach mających chronić Latarnie i osoby w pobliżu. W domyśle Green Lanterni działają przeważnie w kosmosie, a nie każdy gatunek ma naturalne zdolności do poruszania się w przestrzeni kosmicznej. Dlatego też została wprowadzona moc zapewniająca bezpieczeństwo podczas eksploracji, chroniąc przed najważniejszymi problemami. Ogranicza to promieniowanie, filtruje i zapewnia odpowiednie otoczenie do oddychania, chroni przed tarciem i drobnymi zanieczyszczeniami, na które jest się narażonym podczas lotu z ogromną prędkością. Pole to zapewnia właściwą atmosferę i temperaturę ciała użytkownika w zależności od jego rodzimej biosfery. Niweluje on także zmiany grawitacyjne utrzymując normę odpowiednią dla danego gatunku.
Konstrukcje świetlne: Chyba najbardziej znaną mocą Latarni jest właśnie zdolność do tworzenia najróżniejszych przedmiotów z czegoś, co przypominać może utwardzone światło. Oczywiście energia Oan jest o wiele bardziej wytrzymalsza, ale pierścień faktycznie może przekształcić myśli w fizyczne konstrukcje za pomocą silnej woli użytkownika. Rzeczy takie istnieją tak długo, jak długo tworząca je Zielona Latarnia napędza siłą woli (skupia się na utrzymaniu ich) oraz są tak wytrzymałe, jak wola posiadacza. Tak naprawdę rozmiar i kształt jest ograniczony jedynie wyobraźnią użytkownika pierścienia.
Zielony Kryptonit: Jeśli mowa o konkretnych konstrukcjach z energii, to chyba jedną z ciekawszych jest sztuczny zielony kryptonit, o zdolnościach tych samych, co oryginał. Wymaga skupienia się, bo od Latarni wymaga odtworzenia konkretnego materiału. No i trochę głupio go robić walcząc ramię w ramię z Ostatnim Synem Kryptonu. Chociaż na Zoda użyteczny!
Fazowanie: Pierścień umożliwia noszącemu go przechodzenie przez obiekty o stałym stanie skupienia, takie jak ściany czy metalowe pręty. Lepiej jednak nie stracić woli przedostania się w trakcie przenikania, bo utknięcie w strukturach może okazać się śmiertelne.
Hologram zdarzeń: Na specjalne polecenie, pierścień mocy może odtworzyć w holograficznym trójwymiarze scenę zapisaną w pamięci wszystkich pierścieni. Latarnia oraz osoby obok mogą obserwować przedstawioną akcje z przeszłości, ale nie mają wpływu na jej przebieg. Hologram ukazywany jest w pełnym spektrum kolorów i gotowy jest przerwać odtwarzanie, jeśli pojawią się zakłócenia oznaczające niebezpieczeństwo zbliżające się do Latarni.
Załamanie światła: Przy odpowiednim skupieniu, można za pomocą pierścienia zagiąć fale świetlne wokoło użytkownika albo samego pierścienia, co pozwala być całkowicie niewidocznym dla osób postronnych. Hal jest jedną z Latarni, która potrafi za pomocą tej mocy zmienić kolor swoich konstrukcji tworząc namacalne iluzje w pełnym spektrum kolorów. Taka zmiana wiąże się jednak ze stratą czasu i ogromnego wysiłku, co w walce jest niepraktyczne.
Kropla astralna: Jest to raczej byt stworzony z czystej energii, który może podróżować z o wiele szybszą od Latarni prędkością i przekazywać zdobyte informacje podczas rekonesansu do swojego właściciela przez dotyk. Kształtem przypomina samą Zieloną Latarnię, ale dla innych z tego samego Korpusu oraz Strażników jest to jedynie coś o rozmazanych konturach, podobne do ducha. Takie krople astralne mogą także przekazywać informacje do innych Latarni, ale ujmą tej mocy jest to, że prawdziwy twórca musi stać nieruchomo.
Pobieranie i uwalnianie innej energii: Pierścień może absorbować, przechowywać i uwalniać większość innych rodzajów energii. Nie ładuje to w żaden sposób pierścienia, a pozwala na używanie jedynie wcześniej pochłoniętej energii, i tak na przykład zawierając zapas energii elektrycznej będzie mógł użyć energii elektrycznej do porażenia kogoś.
Lot: Lub raczej manipulacja grawitacji i ruchu molekularnego. Pierścień pozwala użytkownikowi latać z niewiarygodną prędkością bez problemów z gwałtownym przyśpieszeniem czy tarciem lub oporem powietrza. W atmosferze prędkość maksymalna to Mach 10, posiadając kogoś w konstrukcie albo w polu ochronnym prędkość spada do podwójnej prędkości dźwięku. W kosmosie Latarnie mogą poruszać się nawet z prędkością światła.
Podróż w czasie: Jest możliwa, aczkolwiek bardzo męcząca i wymagająca ogromnej siły woli. Na pewno potrzebny jest spory impuls, aby zmusić Jordana do wykorzystania tej mocy pierścienia.
Regeneracja: Pierścień ma ograniczoną zdolność leczenia ran, ale może wspomóc naturalny proces naprawy drobnych urazów u nosiciela lub u innych osób. Niestety u Hala zdolności te są podstawowe i na pewno nie ma co równać się w korzystaniu z tej mocy niczym Soranik.
Skan elektromagnetyczny: Opierając się na wyobraźni, nie znajomości technicznej Latarni, pierścień może wykonać szeroko okrojone skanowanie okolicy. Detekcja wykrywa dowolne sygnały np. elektroniczne czy promieniowanie oraz wykrywa ruch obiektów.
Encyklopedia galaktyczna: Pierścienie mają zdolność łączenia się z główną baterią na Oa, w której przetrzymywane są wszelkie istotne informacje o Wszechświecie. Są to zarówno wydarzenia w danym rejonie, warunki danej planety, lub zwykłe tradycje zapisane przez wcześniej odwiedzających dany region Latarnie. Jednocześnie pierścień może dzięki tej mocy wysyłać raporty z misji.
Translator: Pierścień może tłumaczyć praktycznie każdy język we wszechświecie, co ma ułatwiać dyplomatyczne próby porozumienia. Praktycznie, bo ma problem między innymi z językiem wykorzystywanym przez plemię Indygo czy tym z sektora 0911.
Mundur: Strój Zielonych Latarni nie jest ściśle określony, chociaż każdy pierścień ma zapisany konkretny wzór poprzedniego właściciela. Materiał jest wykonany z energii, co daje mu wysoką odporność na zniszczenie i możliwość założenia na cywilne ubranie i zdjęcia w dowolnym momencie. Sam Hal nosi ten sam wzór, co Abin Sur, chociaż z początku różnił się on brakiem emblematu na piersi. Istnieje bowiem zasada, że zanim nowy członek korpusu skończy szkolenie, ten symbol pozostaje pustym polem, przez co dla określenia żółtodziobów często używa się nazwy „Białe kółko”.
Sygnał Alarmowy: Zielone Latarnie w razie niebezpieczeństwa mogą użyć swojego pierścienia do wysłania sygnału ostrzegającego lub proszącego o pomoc do sąsiedniego sektora.
światło Latarni: Niczym światło z morskich latarni, tak i pierścienie mogą tworzyć promień naprowadzający innych z Korpusu do nich. Zasięg jest wyraźny jedynie dla innego Lanterna i to w odległości kilku sektorów.
Telepatia: Chociaż można dyskutować, co do moralności grzebania w umyśle, to czasami jest to bardzo przydatna umiejętność. Zresztą nie ograniczająca się do ingerowania w czyjś umysł inwazyjnie. Wykorzystywana jest głównie w obronie przed psionikami i w szybkiej wymianie informacji odnośnie przeciwnika na polu walki, ale w swojej naturze ma także te właśnie dyskusyjną część. Za pomocą telepatii Latarnia może wymazać fragment cudzych wspomnień, z czego w przypadku popełnienia najmniejszego błędu można komuś całkowicie uszkodzić mózg.
Kieszonkowy wymiar: Pierścienia można także użyć jako portalu do innego wymiaru, zwanego potocznie kieszonkowym. Jest to rzeczywistość dosłownie umieszczona wewnątrz pierścienia, ale znajdująca się na kompletnie innej płaszczyźnie, przez co pomieścić można tam i cały wszechświat. Wymiar jako podlegający mocy pierścienia jest podatny woli właściciela i Zielona Latarnia może swobodnie nim manipulować. Może jednak to i być bardzo potężny czarodziej.
Protokół bezpieczeństwa: Cała moc Zielonych Latarni znajduje się w ich pierścieniach i gdyby te wpadły w niepowołane ręce, mogłyby wyrządzić ogromnego zniszczenia. Dla pewności, że taka sytuacja się nie zdarzy, zaprogramowano je, aby były bezużyteczne w przypadku założenia przez kogoś innego niż prawowita Latarnia oraz wracały na Oa w przypadku śmierci właściciela.


Ekwipunek:
- telefon (oczywiście w zielonym etui)
- pierścień Zielonej Latarni
- kluczyki do auta
- plecak w tym samym kolorze co reszta, zawierający termos, dokumenty, biodegradowalne sztućce, naturalne kosmetyki, szkicownik i ołówek oraz ulotki na temat ekologi.
- czasem zabiera z sobą również kamerę

Pojazd: Samochód elektryczny.

Historia:

Jess od najmłodszych lat podejmowała starania by chronić przyrodę. Sadziła drzewa, sprowadzała do domu porzucone zwierzęta i brała udział w akcjach informacyjnych mających na celu uświadomić społeczeństwu zagrożenia związane z nadmiernym eksploatowaniem planety. Poza ekologią dziewczyna odkryła sobie również pasje do dziennikarstwa i filmowania, choć te dwie dziedziny w znacznym stopniu zostały podporządkowane głównemu celowi jaki panna Cruz wyznaczyła sobie w życiu. Już jako nastolatka zorientowała się że praca w gazecie może być idealnym narzędziem do tego, by z swoim przekazem trafić do szerszego grona odbiorców, dlatego też cały czas studiując klimatologię, jednocześnie Jessika dorabia jako stażystka w Daily Planet, pracując u boku Lois Lane.
Kontakt z prasą był dla niej również pierwszym kontaktem z światem superbohaterów. Choć wcześniej zdawała sobie sprawę z ich istnienia, Jessika uważała że sprawy herosów są zdecydowanie czymś bardzo odległym, w stosunku do codziennych problemów mieszkańców. Czymś na kształt światowej polityki.
Wszystkie te poglądy do góry nogami przewróciła chwila w której w ręce dziewczyny trafił pierścień zielonej latarni, z informacją iż to ona ma strzec Ziemi. Co gorsze stało się to w momencie w którym sama Jess przeżywała kryzys pewności siebie,za sprawą brutalnego ataku na swoich przyjaciół. W czasie tego incydentu sama bohaterka ratowała się ucieczką, nie będąc w stanie pomóc ofiarom, co w znacznym stopniu odbiło się na utracie wiary w własne możliwości i spotęgowała wewnętrzną niechęć by używać pierścienia.
Jessica starała się włożyć dużo starań aby pozbyć się niechcianego daru. Schować, zgubić, przekazać komuś innemu, a nawet zniszczyć. Sytuację niewiele poprawiło pojawienie się Hala Jordana, wysłanego do dziewczyny by pokazać jej jak opanować moce pierścienia. W czasie gdy Zielona Latarnia usiłował wprowadzić ją w tajniki posługiwania się nową bronią, Jess usiłowała przekonać go, by ten zadzwonił „gdzieś na górę” i wytłumaczył swoim zwierzchnikom iż zaszła pomyłka.
Obecnie dziewczyna kontynuuje szkolenie w nowej roli jaką wyznaczył jej los.

Informacje dodatkowe:

- jest zakochana w Halu Jordanie czemu oficjalnie stanowczo zaprzecza,
-często szkicuje lub pisze scenariusze wymyślonych przez siebie romansów,
- ma nadzieję w przyszłości pracować w greenpeace,
- uwielbia koty,
- podziwia Lois Lane której pracę ceni sobie znacznie wyżej niż dokonania jakiegokolwiek superbohatera,


Wizerunek:
Animacja z super hero girls
Cytat:


"Put two ships in the open sea, without wind or tide, and, at last, they will come together. Throw two planets into space, and they will fall one on the other. Place two enemies in the midst of a crowd, and they will inevitably meet it is a fatality, a question of time that is all."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Abreo_LoteQ Created by Phantom © 2008-2009


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8