Martian Manhunter
Autor Wiadomość
 Martian Manhunter 
What's on your mind?


Informacje
Imię i nazwisko: J'onn J'onzz
Pseudonim: Martian Manhunter, John Jones
Wiek: 1000+
Grupa: Heroes
Multikonta: Beast Boy, Blue Beetle
Karta Postaci: Klik
Relacje: Klik
Wysłany: 2018-05-31, 22:02   Martian ManhunterImię i nazwisko: J’onn J’onzz
Pseudonim: Martian Manhunter
Rasa: Marsjanin
Miasto: Ma'aleca'andra
Wiek: Ponad 1000 lat
Grupa: Heroes

Wygląd:
Jako zmiennokształtna istota może przybierać różnorodne formy. By ludziom było łatwiej go zaakceptować, ukrywa swoją prawdziwą sylwetkę - choć jest ona humanoidalna, jej proporcje i ostre rysy nie budzą zaufania. Dlatego też zazwyczaj ukazuje się w złagodzonej wersji, bliskiej stereotypowym wyobrażeniom o kosmitach.
Ma posturę dobrze zbudowanego mężczyzny o wzroście 1,86 m i wadze 81 kg. Najbardziej w oczy rzuca się jego zielony kolor skóry, w następnej kolejności jarzące się czerwone oczy o pełnym zabarwieniu. Jego głowa wyraźnie różni się od ludzkiej. Jest wydłużona z tyłu i spiczasto zakończona, co jest dobrze widoczne przez brak włosów (nie tylko na głowie, ale na całym ciele). Mięśnie brwi są mocno zarysowane, nadając mu stale surowy wyraz twarzy.
Jego strój w całości wykonany jest z marsjańskiego biopolimeru, który przybiera różne kształty, tekstury i kolory, w zależności od woli i potrzeb użytkownika. Charakterystycznym elementem jego kostiumu jest czerwony X oplatający cały korpus oraz niebieska peleryna z wysokim kołnierzem. Krój i wzory co jakiś czas są zmieniane - czasem J’onn zakrywa całe swoje ciało, innym razem świeci swoją zieloną klatą.
J’onn wykształcił też całkowicie ludzki wygląd, będący jego alter ego, znanym pod nazwiskiem John Jones. Jest to postać o ciemnej skórze i brązowych oczach. Głowa przybiera całkowicie ludzkie kształty i pojawiają się krótko ścięte włosy. Postura nie zmienia się względem jego najpopularniejszej formy. Wiek można ocenić na wczesną czterdziestkę.

Charakter:
Chłodny i opanowany - to pierwsze wrażenie jakie robi na nowopoznanych osobach. Nie jest zbyt ekspresyjną postacią, rzadko daje ujście emocjom. Przez większość czasu wykazuje stoicki spokój. Kieruje się głównie rozsądkiem, jednak nie raz już pokazał, jak wiele ma w sobie empatii. Całkowicie oddany jest swojej roli bohatera, jego życie prywatne nie jest zbyt ekspandowane. Ziemia jest jego nowym domem, a Justice League, choć tego nie okazuje, jest dla niego jak rodzina. Robi co może, by chronić planetę przed zagrożeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Jest skromną osobą i nie pokazuje swojej potęgi, dopóki nie jest to wskazane. Pośród Ligi często jest głosem rozsądku, zawsze starając się zachować obiektywizm. Kiedy innych ponoszą emocje, on zachowuje chłodny osąd. Ma subtelne poczucie humoru, które demaskuje jego prawdziwe oblicze. Kolejną jego cechą jest cierpliwość. Kiedy ma się tysiąc lat na karku, godzina przemija w ułamku sekundy. Cierpliwość wiąże się też z litością i wyrozumiałością. Zawsze można u niego liczyć na drugą, czy nawet trzecią szansę, jeśli tylko będą podstawy, by wierzyć, że ta szansa rzeczywiście zostanie wykorzystana. Ma silną wolę, która pozwoliła mu wyjść z szaleństwa po śmierci jego rodziny i niemal całej populacji planety.

Umiejętności:
Intelekt na poziomie geniusza - wysoko rozwinięte zdolności przewidywania i logiki. Bardzo szybko przyswaja wiedzę, a setki lat doświadczenia jakie ma za sobą, ani trochę nie uleciały z jego pamięci.
Zdolności śledcze - umiejętność ściśle związana z intelektem i poprzednim zawodem J’onna; Marsjanin ma mocno rozwinięty zmysł dedukcji i talent do tropienia.
Psychologia - przejrzał już tyle umysłów, że nawet bez telepatii jest w stanie zrozumieć, co kieruje daną osobą.
Walka wręcz na poziomie zaawansowanym - jego umiejętności fizyczne nie odstają od psychicznych.
Strategia - dobrze wie, jakie kroki podejmować, żeby zmaksymalizować szanse na sukces
Umiejętności przywódcze - jako rozsądny, empatyczny i jednocześnie wybitny taktyk, J’onn świetnie nadaje się na lidera, choć nigdy nie nalega na objęcie takiego stanowiska.

Moce:
Wszystkie nadprzyrodzone zdolności, którymi dysponuje J’onn pochodzą z jego fizjologii. Marsjanie byli wysoko rozwiniętą rasą, stosującą wysoko zaawansowaną biotechnologię, dzięki której już tysiące lat temu zmodyfikowali swoje organizmy do obecnej, potężnej formy. Ich siłę zawdzięcza całemu millenium doświadczenia i praktyki.
• Zmiennokształtność (elastyczność, rozciągliwość) - potrafi dowolnie zmieniać kształty, masę, kolory, twardość i rozmiary swojego ciała kontrolując molekuły. Perfekcyjnie kopiuje wygląd oraz głos innych, może też przekształcać swoje kończyny w bronie, czy wydłużać swoje ciało niczym Elongated Man. Maksymalne rozmiary, jakie potrafi osiągnąć to wysokość wieżowca, choć im większy się staje, tym więcej traci energii.
Niewidzialność - kolejna umiejętność Marsjanina to powodowanie, że komórki jego ciała nie odbijają światła, dzięki czemu staje się on niewidoczny gołym okiem. Jeśli dobrze się skoncentruje, może stać się też niewykrywalny przy użyciu podczerwieni, czy ultrafioletu.
• Fazowanie - jak gdyby niewidzialność nie wystarczyła, żeby się ukryć, MM może stać się też nietykalny, co pozwala mu przechodzić nawet przez grube mury.
• Nadludzka wytrzymałość - biomorficzna budowa ciała pozwala mu wchłaniać duże ilości energii kinetycznej, a dzięki zmiennokształtności może utwardzać swoje ciało do tego stopnia, że jest niemal tak twardy jak Superman. Jest odporny na wpływ niebezpiecznych środowisk (np. przestrzeń kosmiczna), a jego system odpornościowy chroni go przed wszelkimi ziemskimi chorobami i toksynami.
• Nadludzka siła - potrafi podnieść 100 ton bez wysiłku, a jeśli odpowiednio skupi molekuły swojego ciała i wesprze telekinezą, jest w stanie dorównać siłą Kryptończykowi.
• Nadludzka kondycja - może pracować w ekstremalnych warunkach przez długi czas i nie odczuwać zmęczenia.
• Nadludzka prędkość - zarówno w locie jak i w biegu J’onn może utrzymywać prędkość i wykazuje odruchy znacznie przewyższające możliwości większości meta-ludzi. Potrafi oblecieć całą Ziemię w kilkanaście sekund.
• Regeneracja - nie tylko znacznie szybciej leczy swoje rany, ale potrafi też odtworzyć odcięte kończyny, a nawet zregenerować się całkowicie, gdy zostanie z niego kawałek ciała (zdarzyło mu się już powrócić do życia, gdy została z niego tylko dłoń).
• Telekineza - poruszanie obiektami za pomocą siły umysłu. W tym przypadku udźwig J'onna jest podobny do opisanego przy nadludzkiej sile.
• Latanie - możliwe dzięki manipulowaniu polami magnetycznej energii otaczającymi jego ciało.
• Długowieczność
• Super-Oddech - za pomocą silnych płuc potrafi wytworzyć podmuch wiatru o sile dorównującej huraganowi.
• Nadnaturalne zmysły:
○ Super-Słuch - kiedy się skoncentruje, potrafi wychwycić nawet drgania niewykrywalne przez ludzkie ucho
○ Widzenie w ultrafiolecie i podczerwieni
○ Teleskopowy wzrok - widzenie obiektów z dużej odległości
○ Mikroskopowy wzrok - szczegółowe widzenie mikroskopijnych elementów
○ Laserowy wzrok - podobnie jak Kryptończycy potrafi razić promieniami laserowymi z oczu
• Telepatia - Martian Manhunter jest najsilniejszym telepatą na Ziemi i jednym z najsilniejszych we wszechświecie. Potrafi odczytać myśli niemal każdego. Jego telepatia ma bardzo duży zasięg. W kilka chwil może przeskanować umysły wszystkich osób na planecie. Będąc na Księżycu może skontaktować się z kimś na Ziemi. Telepatia oprócz czytania cudzych myśli przejawia się też jako:
○ Iluzja - oszukiwanie zmysłów. J’onn potrafi tworzyć realistyczne wizje, żeby zmylić przeciwnika.
○ Opętanie - umieszczenie swojej świadomości w ciele innej osoby i przejęcie nad nią władzy
○ Kontrola umysłu - pozwala narzucać własną wolę innym; niezbyt działa na szalone umysły
○ Czyszczenie pamięci - kasowanie wybranych wspomnień
○ łączność - tworzenie tymczasowej więzi między wieloma osobami, która pozwala całej grupie na telepatyczną komunikację.
○ Wyczuwanie myśli - kiedy inne zmysły zawodzą w wykrywaniu celu, Marsjanin może użyć telepatii, żeby wyczuć jego umysł.
○ Tłumaczenie języków - wystarczy, że J’onn zajrzy do obcojęzycznego umysłu, żeby móc rozumieć jego mowę i vice versa

Słabe strony:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---Broń: Brak.

Ekwipunek:
Nic konkretnego. Portfel, telefon, klucze do mieszkania.

Pojazd: Czarny Ford Mustang 1964

Historia:
Wieki temu na Marsie M'yrnn i Sha'sheen spłodzili dwóch synów - bliźniaków. Było to nietypowe dla ich rasy. Pierwszego nazwali J’onn J’onzz, co oznacza “światło dla światła”, a drugiego, który urodził się mutantem niezdolnym używać telepatii, nadano imię Ma'alefa'ak, czyli “Mrok w sercu”. J’onn zawsze był faworyzowany przez rodziców, a jego młodszy brat od urodzenia był czarną owcą rodziny. Nic dziwnego, że ten w końcu stał się potworem, za którego wszyscy od początku go mieli…
J’onn wyrósł na silnego, mądrego i prawego mężczyznę. Wśród rówieśników był najlepszy niemal w każdej dziedzinie. Był dumą rodziców. Został Manhunterem (oficerem tamtejszej policji), ożenił się, założył rodzinę. Miał wspaniałe życie, pełne miłości, przyjaciół i osób, które go podziwiały i szanowały. Trwało to wiele lat, choć z perspektywy czasu wydaje się ulotną chwilą.
Tymczasem Ma'alefa'ak pielęgnował swoją nienawiść do brata, rodziny i całej marsjańskiej rasy. W odwecie za krzywdy jakich doznał podczas całego swojego życia, wynalazł zaraźliwego wirusa, którego nazwano Klątwą H'ronmeera. Wirus rozprzestrzeniał się w zastraszającym tempie reagując na telepatyczną energię i przenosząc się na każdego, kto używał owej zdolności. Zaraza reagowała na wrodzony lęk Marsjan powodując tak intensywny psychosomatyczny ból, że ich ciała i umysły dosłownie płonęły.
J’onn desperacko usiłował powstrzymywać swoją żonę i córkę przed używaniem telepatii, jednak w końcu przyzwyczajenie do takiej formy komunikacji sprowadziło na nie zarazę. Manhunter mógł tylko bezradnie patrzeć, jak jego rodzina umiera w agonii. Od tego czasu błąkał się po opustoszałej planecie, niemal odchodząc od zmysłów.
Kilka wieków później pewien niedoszły naukowiec na Ziemi, dr. Saul Erdel, wynalazł nadajnik oparty na starożytnej marsjańskiej technologii. W poszukiwaniu kontaktu z pozaziemską cywilizacją, skierował nadajnika na Marsa i aktywował go. Promień przebił się przez czas i przestrzeń, ściągając J’onna z odległej przeszłości. Marsjanin stracił przytomność, gdy tylko znalazł się w laboratorium. Erdel się nim zaopiekował. Mentalny ból J’onna, który wciąż opłakiwał śmierć swojej planety, spowodował, że między kosmitą, a starcem wytworzyła się silna psychiczna więź. Dzięki niej obaj dowiedzieli się wiele o obcych dla siebie światach i stali się przyjaciółmi. Starzec podsunął pomysł, by Marsjanin został bohaterem. J’onnowi spodobała się ta myśl i przybrał imię “Martian Manhunter”.
Jednak kiedy przybrał ludzką formę, zaskoczony doktor zmarł z powodu zawału serca. Jego ostatnimi słowami były przeprosiny za ściągnięcie J’onna z rodzinnej planety i uwięzienie go na Ziemi. Ale Manhunter nie miał mu tego za złe. Po śmierci Erdela wstąpił w szeregi policji pod nową ludzką tożsamością, nazwaną John Jones. Przez kilka lat działał pod tą przykrywką, w tajemnicy używając swoich zdolności, żeby rozwiązywać zagadki i chronić mieszkańców jego nowej planety. Wkrótce jednak zaczął trafiać na coraz trudniejszych przeciwników, którym John Jones nie dałby rady. Zmuszony więc był ujawnić swoją zieloną postać i działać pod wcześniej wybranym pseudonimem “Martian Manhunter”. Wkrótce potem został jednym z najbardziej poważanych członków Justice League.

Informacje dodatkowe:
• Medytacja zastępuje mu sen
• Stworzył sobie ludzką tożsamość o nazwisku John Jones
• Uwielbia czekoladę

Wizerunek:
Biorąc pod uwagę, że J’onn może zmieniać wygląd kiedy tylko zechce, pewnie będę korzystał z różnych.

Under the Red Hood
--------------------

Theme
#669966
 
 
 Batman 
The Dark Knight


Informacje
Imię i nazwisko: Bruce Wayne
Miasto: Gotham City
Wiek: 45 lat
Grupa: Justice League
Karta Postaci: Klik
Relacje: Klik
Wysłany: 2018-06-01, 13:40   

--------------------
I am vengeance, I am the night, I am Batman!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Abreo_LoteQ Created by Phantom © 2008-2009


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8