Luculus
Autor Wiadomość
 Luculus 
Deus ex Machina


Informacje
Imię i nazwisko: 88PI-VZ277t
Pseudonim: Luculus
Miasto: nie
Wiek: 0,083
Grupa: Others
Multikonta: Black Lightning
Karta Postaci: Klik
Relacje: Klik
Wysłany: 2018-08-29, 11:39   LuculusImię i nazwisko: 88PI-VZ277t
Nazwa kodowa: Luculus
Rasa: SI/Maszyna/System operacyjny
Miasto: możliwe, że wszystkie
Wiek: 2 lata od rozpoczęcia prac, niecały miesiąc od uruchomienia do samodzielnych zadań
Grupa: Inni (lecz może się to zmienić)

Wygląd: Jako program Luculus rzecz jasna nie posiada wyglądu, lecz kiedy ładuje się do komputerów na ekranie wyświetla się nieraz jako obraz greckiej litery Φ otoczonej kołem zębatym.
Niemniej jednak jego obecna powłoka prezentuje się niezwykle imponująco. Jest to bowiem prawie pięciotonowe, mechaniczne bydle obleczone w ciemny, metalowy pancerz, tylko nieznacznie przypominające człowieka. Posiada dwie masywne nogi, dzięki którym może pokonać większość przeszkód terenowych, oraz dwa górne chwytaki z czterema palcami-pazurami każdy. Ponadto na prawym ramieniu zamontowano mu reflektor, którym czasami świeci w towarzystwie, lub żeby oślepić przeciwników.

Charakter: Jest maszyną, nie wie co to uczucia. A jednak, mimo to, cechuje go pewna łatwowierność, dzięki której czasami w rozmowie przypomina bardziej dziecko niż maszynę bojową. Ciężko prowadzić z nim rozmowę ze względu na liczne protokoły, których przestrzega, posługuje się również logiką.
Wydaje się, że jednym z jego imperatywów jest ochrona ludności cywilnej, ale nadrzędnymi wartościami są poszerzanie zasobów informacyjnych i ochrona jednostki nadrzędnej, czyli jego ciała.

Umiejętności:
Walka wręcz i strzelecka
Moduł taktyczny
Wielka moc obliczeniowa
Doskonała pamięć

Moce:
Niezwykle silny - może nie wygra na rękę z Supermanem, ale bez problemu dźwignie dostawczaka. Jedną ręką.

Niespożyte siły - nie wiadomo dokładnie co napędza maszynę, ale jest niezwykle mocne i prawdopodobnie pochodzi z kosmosu. Luculus może dzięki swojemu reaktorowi umieszczonemu w tylnej części korpusu pracować bez przerwy przez wiele miesięcy, a z przerwami praktycznie w nieskończoność.

Asymilacja - został pomyślany jako system wojowniczy i tak też się zachowuje. innym, zwykłym systemom, do których się podłączy narzuca natychmiast swoją dominację i utrzymuje ją, dopóki ma łączność między jednostkami.
Potrafi także dokonywać fizycznej asymilacji niektórych komponentów i urządzeń w celu dokonania napraw, ale przy produkcji ulepszeń może potrzebować pomocy wykwalifikowanego mechanika.

Odporność - ponieważ ciało ma metalowe, niestraszne mu takie rzeczy jak brak telnu, promieniowanie, choroby, czy skrajne temperatury, chociaż przy punktowej koncentracji wiązki można by się przetopić przez jego pancerz.

Słabe strony:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Broń: brak, jeśli nie liczyć jego łap. Może nimi miażdżyć kamienie i giąć metal.

Ekwipunek: brak.

Pojazd: brak.

Historia: Od samego Luculusa ciężko wyciągnąć jakiekolwiek informacje. Nie to, żeby był skryty i małomówny. Po prostu za każdym razem, kiedy próbuje wspomnieć o jakimś temacie, na który nie powinien się według swoich programistów wypowiadać, powstrzymują go samoblokady. Stąd otrzymanie od niego informacji o projekcie "Golem" jest takie trudne.

Projekt "Golem" był pół rządowym-pół prywatnym programem naukowo-badawczym mającym na celu stworzenie mechanicznych wojowników - ekwiwalentu dla ludzi walczących na wojnie. Zespól badawczy projektu, dowodzony przez głównego inżyniera Jerome Silversa, był związany zarówno ze sztabem Armii USA, jak i prywatnymi firmami naukowo-technicznymi, takimi jak LexCorp, Wayne-Tech i K.O.R.D. Maszyny miały być samoświadome, inteligentne i zdolne do podejmowania decyzji, a także rozróżnianiu przyjaciół od wrogów. Stąd opracowano liczne protokoły zebrane wspólnie w klastry i uszeregowane w hierarchii ważności. Luculus miał być częścią korpusu oficerskiego, stąd jego potężne matryce kojarzeniowe i zdolność do wzmożonego samouczenia, oraz moduły bitewne i taktyczne. Zdaje się również wciąż realizować imperatyw ochrony cywili.

W niejasnych okolicznościach placówka badawcza (po prześledzeniu trasy jak przemierza Luculus można wnioskować, że mieściła się gdzieś między Gotham a Metropolis) została zniszczona, a cała załoga zabita. Większość wyników badan również została zniszczona. System 88PI-VZ277t przetrwał, gdyż już wówczas został załadowany do ciała na poczet przyszłych testów wstępnych. Ktoś dokonał rozruchu maszyny, być może by spowodować zamieszanie, ale Luculus nie wie kto, ani dlaczego zaatakował bazę. Ruszył w świat posłuszny swoim protokołom, przynajmniej do czasu, aż nie zostanie mu podany lepszy cel główny.

Informacje dodatkowe:
Imię otrzymał po wodzu rzymskim Lucullusie.
Nie ma dostępu do Wi-Fi i nie można zainstalować na nim gier.

Wizerunek: Klik!

"We could have changed the world... now look at us...I've become a political liability...and you...you're a joke... I want you to remember, Clark...In all the years to come... in your most private moments... I want you to remember my hand at your throat... I want you to remember the one man who beat you."
--------------------
 
 
 
 Batman 
The Dark Knight


Informacje
Imię i nazwisko: Bruce Wayne
Miasto: Gotham City
Wiek: 45 lat
Grupa: Justice League
Karta Postaci: Klik
Relacje: Klik
Wysłany: 2018-09-06, 13:34   

--------------------
I am vengeance, I am the night, I am Batman!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Abreo_LoteQ Created by Phantom © 2008-2009


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9