Batman
Autor Wiadomość
 Batman 
The Dark Knight


Informacje
Imię i nazwisko: Bruce Wayne
Miasto: Gotham City
Wiek: 45 lat
Grupa: Justice League
Karta Postaci: Klik
Relacje: Klik
Wysłany: 2018-01-29, 18:03   BatmanImię i nazwisko: Bruce Wayne.
Pseudonim: Batman.
Rasa: Człowiek.
Miasto: Gotham City.
Wiek: 45 lat.
Grupa: Heroes.


Wygląd: Bruce Wayne to rosły mężczyzna, mierzący 188 cm wzrostu i ważący 95 kg, o atletycznej budowie ciała i kruczo czarnych włosach, w które jednak już wkrada się lekka siwizna. Całości dopełnia kamienna twarz, która prawie nigdy się nie uśmiecha, z twardą nieco wysuniętą szczęką, oraz błękitnymi oczami. Jako Bruce ubiera się elegancko, w garnitury szyte na miarę, najczęściej w ciemnych kolorach, jednak zdarza się, że ubiera te jaśniejsze. Do każdego garnituru dobiera odpowiedni elegancki zegarek czy spinki do mankietów. Gdy przestaje być Brucem, a staje się Batmanem ubiera szaro-czarny strój z maską i peleryną, oraz dużym nietoperzem na klatce piersiowej. Strój oczywiście jest odpowiednio wzmocniony, tak że nawet gdy Batman dostanie kulkę z bliskiej odległości jest w stanie go ochronić. Nie krępuje on ruchów, więc Batman może całkiem sprawnie się poruszać podczas walki, a peleryna poprawia aerodynamikę i technikę lotu. Mroczny Rycerz posiada wiele modeli stroju, a także różnorakich zbroi - jest więc przygotowany na każdą sytuację.

Charakter: Batman jak każdy bohater, choć w sumie sam nigdy się nim nie nazwie, posiada dwie twarze. Jednak w jego przypadku prawdziwą twarzą jest ta którą skrywa pod maską, natomiast ta która jest dla większości, jest tylko namiastką tego kim mógłby być gdyby nie tragiczne wydarzenia których był świadkiem. Trzeba zacząć od tego, że jest to wyjątkowo inteligenty, uparty i można odnieść wrażenie że wyprany z emocji mężczyzna - jednak to nie jest do końca prawda, ale o tym mało kto wie. Batman jest zawsze przynajmniej dwa kroki przed wszystkimi, wszystko kalkuje na chłodno i mało co jest w stanie go zaskoczyć, ale nawet gdy zaskoczy to potrafi zachować zimną krew i wymyślić kolejne ruchy. Nie jest także najlepszym kompanem do rozmów, bo jest okrutnym milczkiem. Odwrotnie jest gdy jest Brucem, a przynajmniej Brucem w towarzystwie - wtedy jest roześmiany, gadatliwy i jest duszą towarzystwa. W końcu musi być zupełnym przeciwieństwem do swojego alter ego, a właściwie prawdziwego ja, więc też w przeszłości doprowadzał do wielu skandali - teraz już jednak z racji wieku tego nie robi.

Umiejętności: Przez lata treningów i edukacji Bruce osiągnął szczyt ludzkich możliwości - fizycznych, oraz psychicznych.

Niezłomna wola - Chociaż nie ma nadludzkich mocy, niezwyciężona determinacja Batmana i jego siła sprawiają, że jest on wyjątkowo groźnym przeciwnikiem. To sprawia, że jest w stanie funkcjonować, tolerując ogromne ilości fizycznego bólu, a także pozwala mu przeciwstawić się telepatii, oraz kontroli umysłu. Jego siła woli jest wystarczająco silna, aby w razie potrzeby obsługiwać pierścień Zielonej Latarni.

Zastraszanie - Powszechnie wiadomo, że Batman ma zdolność wzbudzania strachu u innych, do tego stopnia, że nawet ludzie, którzy znają go najlepiej, są zastraszani przez niego. Batman regularnie zmusza zwykłych przestępców do ucieczki w terrorze, mimo że nie ma dowodów na to, że faktycznie kogoś zabije. Nawet ci, którzy nie boją się Supermana, boją się Batmana. Jego zdolność do wzbudzania wielkiego lęku sprawiła, że zakwalifikował się do wprowadzenia do korpusu Sinestro, chociaż był w stanie odeprzeć kontrolę pierścienia władzy.

Przesłuchania - Batman jest biegły w technikach przesłuchań, często stosując metody egzekwowania prawa, a także swego rodzaju tortur takich jak np. przymocowanie danej osoby do krawędzi budynku za jedną nogą. Zazwyczaj jednak prostu używa swojego przerażającego wyglądu, by uzyskać odpowiedzi. Bruce podsumował swoje metody stwierdzeniem: "Strach jest doskonałym motywatorem".

Szczyt ludzkiej kondycji - Batman dzięki intensywnemu treningowi, specjalnej diecie i zabiegom biofeedback stanowi naturalny szczyt ludzkiej sprawności fizycznej. Jego cechy fizyczne przekroczyły poziomu atlety olimpijskiego. Jego siła, szybkość, wytrzymałość, zręczność, refleks i koordynacja są w szczytowej ludzkiej doskonałości. Batman rozpoczął trening gdy miał 9 lat, który z roku na rok stawał się coraz intensywniejszy. W wieku lat 15 opanował pełną kontrolę nad ciałem. Od 15 roku życia także zaczął przestrzegać ścisłej diety aby jego ciało mogło rozwijać się jeszcze bardziej, wtedy również zaczął zabiegi biofeedback (używając przenośnych, oraz nieprzenośnych maszyn do stymulowania skurczu mięśni). Batman dokonał niesamowitych fizycznych wyczynów dzięki swojej sylwetce. Angażuje się w intensywny regularny reżim rygorystycznych ćwiczeń (w tym aerobik, podnoszenie ciężarów, gimnastykę i symulowane walki), aby utrzymać się w szczytowej formie. Dzięki temu często pokonywał przeciwników, których rozmiar, siła lub inne moce znacznie przewyższały jego własne. Całe swoje życie poświęcił dążeniu do fizycznej doskonałości i osiągnął ją poprzez ciągłe intensywne szkolenie, oraz determinację.

Szczyt ludzkiej wytrzymałości - Batman regularnie wyciska na klatkę 500 kg podczas swojej rutyny ćwiczeń. Pozwala mu to na niesamowite wyczyny takie jak ciśnięcie przeciwnikiem tak o ścianę, by ten przez nią przeleciał, czy rozerwanie stalowych kajdanki gołymi rękami.

Szczyt ludzkiego refleksu - Refleks Bruce'a został tak udoskonalony, że jest w stanie złapać strzałę Green Arrowa, oraz jest w stanie uniknąć ostrzału punktowego.

Szczytowa prędkość człowieka - Batman potrafi biegać z prędkością porównywalną do najlepszych olimpijczyków.

Szczytowa wytrzymałość człowieka - Jego wytrzymałość jest porównywalna do wytrzymałości najlepszego uczestnika dziesięcioboju olimpijskiego, dzięki czemu jest w stanie przez ponad godzinę, bez przerwy wykonywać maksymalny wysiłek nim zacznie brać go jakiekolwiek zmęczenie. Pojemność płuc Bruce'a jest tak duża, że może wstrzymać oddech pod wodą na 25 minut, a także jest w stanie przetrwać w pozbawionej powietrza próżni przez kilkanaście minut.

Szczyt ludzkiej zwinności - Jego zwinność jest wyższa niż chińskiego akrobaty, czy wykwalifikowanej gimnastyczki olimpijskiej. Bruce używa głównie parkour'u którego uczył się we Francji. Pomaga mu to na szybsze przemieszczanie się pomiędzy budynkami.

Szczyt ludzkiej równowagi - Jego równowaga i zręczność znajduje się u szczytu ludzkiej doskonałości. Nie raz przez lata pokazał, że wykonuje wyczyny, których nie są w stanie wykonać wykwalifikowani sportowcy.

Akrobatyka - Bruce jest jednym z najlepszych sportowców na Ziemi, jest biegły w gimnastyce i akrobacji.

Sztuki walki - Batman poznał praktycznie każdą ziemską sztukę, a jego główny styl to mieszanka takich styli jak Tae Kwon Do, Judo, Muay Thai, Dragon Style Kung Fu, Boxing, Jujitsu, Ninjitsu i Capoeira.

Umiejętności posługiwania się bronią - Poprzez swoje treningi sztuk walki stał się ekspertem od wszystkich broni w walce wręcz. Wayne wykazał się wyjątkową zdolnością do walki mieczem i biegłością w posługiwaniu się nożami, kijami i różnymi innymi broniami. Ćwiczy je dalej podczas swoich sesji bojowych, aby zachować umiejętności w nienaruszonym stanie, jednak mimo to woli walkę bez broni.

Niewidzialność - Jego trening Ninjutsu uczynił go mistrzem poruszania się w ukryciu, zdolnym do łamania zabezpieczeń o wysokim poziomie bezpieczeństwa bez wykrycia. Potrafi także w ułamku sekundy zniknąć przeciwnikowi z oczu.

Celność - Batman jest świetnym strzelcem. Jest zdolny do rzucania bronią pociskową, ale także jest wybitnym łucznikiem, oraz potrafi dobrze obsługiwać bronią palną. Od pierwszych dni treningu ćwiczy te umiejętności i jest prawie na równi z Green Arrowem pod względem dokładności.

Intelekt - Batman to błyskotliwy, praktycznie niezrównany detektyw, strateg, naukowiec, taktyk i dowódca. Jest powszechnie uważany za jednego z najtrudniejszych analitycznych umysłów na świecie. Biorąc pod uwagę brak supermocy, często używa przebiegłości i przechytrza swoich przeciwników zamiast po prostu zwalczać ich.

Erudyta - Studiował biologię, technologię, matematykę, fizykę, mitologię, geografię i historię. Uzyskał stopnie naukowe w zakresie nauk kryminalnych, sądowych, informatyki, chemii i inżynierii do 21 roku życia. Opanował różnorodne szkolenia środowiskowe, systemy bezpieczeństwa i iluzje (sztuczki rękoma) do czasu gdy miał 23 lata. Natomiast do 25 roku życia zdobył więcej dyplomów z biologii, fizyki, zaawansowanej chemii i technologii. Nauczył się także nauk medycznych i poszerzył wiedzę z zakresu komputerów i inżynierii.

Pamięć fotograficzna - Batman jest w stanie zapamiętać praktycznie wszystko z najmniejszymi szczegółami.

Umiejętności detektywistyczne - Batman uważany jest powszechnie za najlepszego detektywa na świecie. Posiada myślenie indukcyjne i dedukcyjne najwyższego kalibru, a obserwacje i śledztwa kryminalne to dla niego chleb powszedni. Ludzka intuicja jest bardzo ważną cechą i jednym z najbardziej skutecznych narzędzi Batmana. Biorąc pod uwagę wszelkie tajemnice, może dojść do właściwych wniosków przy użyciu ułamka danych.

Poliglota - Potrafi mówić płynnie po angielsku, hiszpańsku, francusku, łacinie, niemiecku, japońsku, rosyjsku, kantońsku, mandaryńsku, grecku, portugalsku, arabsku, sanskrycie, hindi, tajsku, farsi i kilku jeszcze innych językach.

Analiza taktyczna - Często wykorzystuje sprytne taktyki, aby przechytrzyć swoich wrogów, opierając się na swoich planach i doświadczeniu. W ten sposób jest w stanie pokonać wielu swoich nadludzkich przyjaciół gdyby zaszła taka potrzeba, oraz przeciwników. Batman jest znany jako jeden z największych strategów i taktyków we wszechświecie.

Przywództwo - Batman znany jest z doskonałego przywództwa. Jest liderem Bat Family, oraz Justice League, a także jest odpowiedzialny za Wayne Enterprises.

Mistrz ucieczki - Bruce jest w stanie uciec z każdego więzienia, potrzasku czy nawet kaftanu bezpieczeństwa.

Prowadzenie pojazdów - Bruce jest biegły w prowadzeniu wielu pojazdów, takich jak samochody, motocykle czy ciężarówki, a także jest zdolny do pilotowania śmigłowców, łodzi motorowych i małych statków. Jest także biegły w prowadzeniu pojazdów bojowych.

śledzenie - Wyszkolony w technikach łowieckich przez afrykańskich buszmenów (m.in. Plemiona Duchów Dziesięciokrotnego Bractwa). Batman jest jednym z najlepszych myśliwych świata.

Zmiana wizerunku - Bruce opanował sztukę zmiany wizerunku , oraz nauczył się technik rozszerzonego przeszukiwania. Przez lata zyskał wiele aliasów, których używa do infiltracji podziemia lub po prostu gdy ukrywa się w publicznych miejscach. Wśród jego różnych pseudonimów są: Matches Malone, Thomas Quigley, Ragman, Detektyw Hawke, Sir Hemingford Grey, Frank Dixon, Gordon Selkirk, Pan Fledermaus oraz wiele innych.

Inżynieria mechaniczna - Potrafi zaprojektować różnego rodzaju zbroje, do walk z najprzeróżniejszymi przeciwnikami, którzy są dużo silniejsi od niego.

Zarządzanie biznesem - Bruce Wayne ma rozległe umiejętności i doświadczenie w zarządzaniu biznesem, doskonale rozumie marketing finansowy i zarządzanie finansami, oraz jest często postrzegany jako przykład odnoszącego sukcesy przemysłowca i biznesmena na równi z Lexem Luthorem.

Moce: Batman nie posiada supermocy, za to jego siła, umiejętności, inteligencja i charakter mu to doskonale zastępują, dzięki czemu jest w stanie mierzyć się nawet z najpotężniejszymi istotami.

Słabe strony:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Broń: Batman jako takiej broni nie używa, ale ma ze sobą zawsze cały asortymenty gadżetów, które służą za broń. Poza tym on sam jest chodzącą bronią, w końcu to The Goddamn Batman!

Ekwipunek: Cała masa gadżetów, których oczywiście znaczna większość znajduje się w jaskini, jednak przy sobie Batman ma ich również całkiem sporo.

Batstrój - Kostium, który nosi Batman, składa się ze wzmocnionego kevlaru i niewielkiego procentu tytanu. Jest kuloodporny i odporny na różnego rodzaju ataki (eksplozje, uderzenia, upadki itp.). Jest również żaroodporny. Rękawice i buty są wzmocnione, aby odbijać uderzenia i kopnięcia. Rękawice mają również metalowe ostrza na bokach. Pelerynę zaprojektowano tak, aby zapewnić użytkownikowi kontrolowaną funkcjonalność ślizgową z możliwością zmiany kierunku i wysokości podczas lotu w powietrzu. Maska ma niewielki procent ołowiu, który chroni twarz Batmana przed promieniowaniem rentgenowskim, a także obejmuje wizjer na podczerwień i noc, czujniki słuchowe i sonar. Maska jest wyposażona w niektóre systemy bezpieczeństwa (pogarszające się powietrze, podmuchy elektryczne itp.). Posiada także urządzenie odbiorcze dla głosu, oraz wideo.

Pas narzędziowy - Batman trzyma większość swojego osobistego sprzętu polowego w pasie narzędziowym. Posiada on przycisk do wywoływania Batmobilu. Zawiera także takie przedmioty jak np. batarangi, pistolet hakowy, plastyczne materiały wybuchowe, bomby dymne, narzędzie tnące, narzędzie hakujące czy wytrychy. Batman ma zawsze przy sobie pierścień zrobiony z kryptonitu, który umieszczony jest w kieszeni z ołowiu, tak żeby nie osłabiał Supermana przy każdym ich spotkaniu. Pas ma również własne automatyczne systemy bezpieczeństwa.

Pojazd: Każdy z niżej wymienionych pojazdów zrobiony jest przynajmniej w kilku wersjach, więc nawet jeśli któryś z nich zostanie zniszczony to Mroczny Rycerz posiada zamiennik.

Batmobile - Samochód Batmana, który jest najbardziej rozpoznawalnym z jego pojazdów i którego najczęściej używa. Jest uzbrojony w różnego typu broń. Rakiety, gumowe kule, impuls elektryczny czy paralizator.

Batplane - Samolot Batmana, który służy nie tylko do przemieszczania Mrocznego Rycerza w powietrzu na dalekie odległości, ale także do dostarczania mu różnych przedmiotów. Podobnie jak Batmobile jest uzbrojony po zęby. Może być także sterowany z Batcave'u. Swego czasu nazywany był Batwingiem.

Batcycle - To alternatywa dla Batmobile'u. Jest to motocykl, którego Mroczny Rycerz nie używa jednak zbyt często. Jak każdy pojazd jest odpowiednio wyposażony.

Batboat - Jest to łódź, którą Batman używa najrzadziej ze swoich pojazdów - są jednak takie misje, do których jest niezbędna.

Historia: Bruce Wayne od najmłodszych lat pławił się w luksusie i bogactwie, mając przy tym szczęśliwe dzieciństwo. Miał właściwie wszystko czego inni mogli tylko pragnąć - raj niestety skończył się pewnego wieczora gdy młody Wayne miał zaledwie 8 lat. Był wtedy ze swoimi rodzicami, Thomasem i Marthą w teatrze Aragorn na pokazie "Znak Zorro". Mimo niewyobrażalnemu majątkowi, Thomas Wayne nie obchodził się z nim jakoś szczególnie, dlatego na seans rodzina Wayne'ów wybrała się taksówką i tak samo mieli wrócić - pech niestety chciał, że gdy wyszli z teatru nie było w pobliżu niego żadnej. Rodzina Wayne'ów ruszyła więc pieszo i trafili w pewną alejkę przy Park Row, która później została nazwana Aleją Zbrodni - właśnie po wydarzeniach które miały tam miejsce tego feralnego wieczora. Thomas, Marta i Bruce Wayne'owi zostali napadnięci przez pospolitego przestępcę. Ów przestępca chyba nie do końca wiedział co ma robić bo w pewnym momencie spanikował i postrzelił Thomasa, oraz Marthę, zabijając ich tym samym - po czym uciekł z miejsca zbrodni pozostawiając przy życiu przestraszonego i zrozpaczonego Bruce'a. Na miejscu zbrodni niedługo po całym zdarzeniu zjawiła się policja, w tym Jamesa "Jima" Gordona - swojego późniejszego przyjaciela i towarzysza w walce ze zbrodnią w Gotham City. Jim obiecał Bruce'owi zająć się sprawą zabójstwa jego rodziców, jednak nigdy nie udało mu się znaleźć zabójcy. Po śmierci rodziców Bruce trafił pod opiekę Alfreda Pennywortha - lokaja w domu Wayne'ów i wieloletniego przyjaciela Thomasa, który mu w przeszłości bardzo pomógł. W młodym Brucie z każdym dniem, tygodniem i miesiącem od tragedii coraz bardziej narastała złość z którą nie potrafił sobie poradzić, dlatego też musiał porzucić naukę w szkole prywatnej do której chodził i przenieść ją na indywidualną, w domu. Alfred próbował wielu rzeczy, ściągał najlepszych psychologów, sam próbował rozmawiać z chłopakiem, ale to nic nie zmieniało - doszedł wtedy do wniosku, że żadna rozmowa nic nie pomoże i w rok od śmierci rodziców chłopaka, zaproponował mu że będzie go trenował. Jak się okazało to był strzał w dziesiątkę, bo choć Bruce wciąż nie potrafił się pogodzić z tym co się stało, to przynajmniej zaczął kontrolować swoją złość i dużo rzadziej wybuchał. Mijały lata, a młody Bruce swój czas poświęcał tylko na treningi i edukację - nadszedł jednak czas, że był w odpowiednim wieku i musiał przejąć stery w Wayne Enterprises - tak więc się stało i wciąż młody, ale już mężczyzna zaczął prowadzić firmę swojego ojca, wtedy też poznał Luciusa Foxa, czyli kolejnego przyjaciela jego ojca i który w przyszłości był znaczący dla postaci Batmana. Jednak nim Gotham poznało Mrocznego Rycerza, Bruce postanowił wyjechać na jakiś czas, pozostawiając firmę pod przewodnictwem Luciusa. Wayne wyjechał w poszukiwaniu nowych wyzwań, zwiedzał cały świat ucząc się nowych rzeczy, aż ostatecznie trafił do Nanda Parbat - legendarnego miasta, które przez znaczną większość jest uznawane za mityczne. To właśnie tam zrobił milowy krok ku zostaniu Batmanem - trenował pod okiem Ra's al Ghula, człowieka który żył od wieków, za sprawą Jamy łazarza i który rządził Ligą Zabójców, legionami najlepiej wytrenowanych zabójców na świecie, liczoną w tysiącach. Bruce jednak był inny i Ra's zaczął widzieć w nim swojego następcę, młody Wayne jednak miał inną wizję i nie zamierzał ani zabijać, ani tym bardziej zniszczyć Gotham. żeby móc odejść z Ligi musiał stoczyć walkę z samym Ra'sem na śmierć i życie, ów walka się odbyła, jednak Bruce nie dał się złamać i darował Ra'sowi życie. Mimo to Ra's zwolnił go z przysięgi i pozwolił odejść - ich drogi w przyszłości jednak krzyżowały się wielokrotnie. Po czasie spędzonym w Nanda Parbat, Bruce uznał że już jest gotów wrócić do Gotham i stworzyć symbol strachu dla kryminalistów - w taki oto sposób z pomocą Alfreda i Luciusa Foxa powstał (powstał, bo tak naprawdę narodził się w momencie gdy jego rodzice zostali zastrzeleni) Batman. Bruce pod postacią Batmana przez lata stał się przekleństwem dla kryminalistów w Gotham, ale nie tylko - w gorszych czasach dla całego kraju, a nawet świata, wraz z Supermanem i Wonder Woman utworzył Ligę Sprawiedliwości. To już ponad 20 lat jak nosi maskę nietoperza.

Informacje dodatkowe: Nie wyobraża sobie życia bez kawy - pija tylko czarną. Nie przepada szczególnie za alkoholem, oprócz whiskey, którą naprawdę lubi. Jest fanem motoryzacji, szczególnie tej klasycznej

Wizerunek: Jon Hamm.
--------------------
I am vengeance, I am the night, I am Batman!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Abreo_LoteQ Created by Phantom © 2008-2009


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8